تبلیغات فعدی

آموزش

برگزاری کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی در تهران توسط حامد جمالی کلاس های طراحی وب . icdl . پایگاه داده . سی شارپ . برنامه نویسی 09385117466 و 09129377211

آمار رسمی سایت

  • بازدید امروز: 2,838
  • بازدید دیروز: 9,285
  • بازدید هفته: 60,885
  • کل بازدید ها: 17,297,106
  • کل بازدیدکنند‌گان: 387,573
  • تاریخ به‌روزشدن سایت: 17 جولای 2015

آموزش

برگزاری کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی در تهران توسط حامد جمالی کلاس های طراحی وب . icdl . پایگاه داده . سی شارپ . برنامه نویسی 09385117466 و 09129377211

تبلیغات

  • Ad 468
  • Ad 468

» پروکسی چیست و چگونه کار ميکند؟

پروکسی چیست و چگونه کار ميکند؟

تماس با اينترنت را با تمام کامپيوترهايی که به شبکه محلی متصل ميباشند، تقسيم ميکند و يا اينکه کامپيوتری ميباشد که سرويس تماس اينترنتی را برای مشتريان مهيا ميکند و اجازه تماسهای غير مستقيم با سرويسهای شبکهای ديگر را به استفاده کنندگان ميدهد. بنابراين به طور اساسی، پروکسی يک سروری ميباشد که به عنوان يک واسطه بين مشتري(کامپيوتر استفاده کننده) و سرور ( کامپيوتر در طرف ديگر شبکه های که اطلاعات از طرف استفاده کننده از آن درخواست ميشود مانند سايت شبکه) عمل می کند. :yahoo: وقتی که مشتری از يک منبع اينترنتی اطلاعات درخواست ميکند، ترافيک از براوزر استفاده کننده به طرف منبع اطلاعات ( جايی که اطلاعات از آنجا درخواست ميشود) حرکت ميکند و از طريق پروکسی به مشتری بر ميگردد و به اين طريق، اطلاعات به استفاده کننده ارسال ميگردد. B-)

يک سرور پراکسی، واسط بين برنامه کاربردی استفاده کننده مانند براوزر و سرور اصلی ميباشد. اول تمام درخواست هايی که به سرور اصلی فرستاده ميشود، به وسيله پروکسی چک ميشود و اگر پروکسی نتواند درخواست فرستاده شده را بر آورده کند، اطلاعات درخواست شده را به سرور اصلی ميفرستد. در واقع پراکسی کار اتصال، جواب گويی و دريافت ترافيک از اينترنت را بر عهده دارد و از طرف کامپيوتر استفاده کننده اين کار را انجام ميدهد.   :yes:

پروکسی چگونه کار ميکند؟

وقتی که يک کامپيوتر متصل به اينترنت، از طريق سرور وب، به اينترنت برای بازيابی يک وب پيج درخواست ميفرستد، کامپيوتر داخلی با پراکسی تماس ميگيرد و پراکسی نيز به نوبه خود با سرور اينترنت تماس ميگيرد. سرور اينترنت وب پيج را به پراکسی ميفرستد و پروکسی آن وب پيج را به کامپيوتر در اينترنت ميفرستد. :whistle:

· پروکسی تمام ترافيک بين اينترنت و اينترانت را ثبت ميکند. برای مثال يک سرور پروکسی تلنت، هر ضربه بر روی کی برد را در در هر جلسه تلنت در اينترنت پيگيری ميکند و همچنين ميتواند چگونگی برخورد سرور خارجی را در برابر آن ضربه های کليدی بررسی کند. پروکسی ميتواند هر آدرس IP تاريخ و زمان دسترسی، URL و حتی تعداد بايتهای منتقل شده را نيز ثبت کند. اين اطلاعات ميتواند برای برسی هر گونه حملهای که بر عليه شبکه اقدام ميشود، استفاده شود. پراکسی همچنين ميتواند به مديران اينترنت کمک کند تا دسترسی و سرويس دهی بهتری را در اختيار کارمندان قرار دهد. · :rose:

بعضی سرورهای پروکسی بايد با نرم افزارهای به خصوصی کار کنند. يک ديدگاه رايج در اين مورد، استفاده از نرم افزارهای در دسترس مانند نت سکيپ که با سرورهای پروکسی کار ميکنند ميباشد. وقتی که چنين برنامههای در قابل دسترسی استفاده ميشوند، بايد طوری شکل داده شوند که بتوانند با پروکسی از يک فهرست مشترک و مشخص استفاده کنند. سپس اينترنت، نرم افزار مورد نظر را به همان گونه که قبلا استفاده ميشده است استفاده ميکند و اين نرم افزار به جای استفاده از اينترنت از پروکسی اطلاعات دريافت ميکند. · سرورهای پروکسی ميتوانند کارهای بيشتری به غير از اجرای روانه کردن درخواست بين اينترنت و اينترانت انجام دهند. آنها همچنين ميتوانند طرحهای امنيتی به اجرا بگذارند. برای مثال يک سرور پروکسی FPT ميتواند طوری تنظيم شود که اجازه دهد تا فايلها از اينترنت به يک کامپيوتر در اينترنت فرستاده شوند ولی فايلهايی که از وب به اينترنت فرستاده ميشوند را مسدود کند و يا برعکس. از اين طريق مديران اينترنت ميتوانند هر کسی را که خارج از محدوده ميباشد از انتقال دادن اطلاعات اساسی محدود کنند و يا استفاده کنندگان اينترنت را از انتقال فايل هايی که ميتوانند شامل ويروس باشند محدود کنند. 😉

· سرويسهای پراکسی همچنين ميتوانند برای بالا بردن صورت کارايی بعضی سرويسهای اينترنتی به وسيله کش کردن اطلاعات ذخيره شده، از اطلاعات درخواست شده استفاده کنند. برای مثال يک سرور پراکسی ميتواند بسياری از وب پيجها را کش کند، بنابرين هر موقع که يک نفر از اينترانت ميخواهد به يکی از اين وب پيجها دسترسی پيدا کند، به جائ اينکه آن و پيج را از طريق خطهای اينترنتی با يک صورت کمتر دريافت نمايد، ميتواند اين اطلاعات را به طور مستقيم از سرور پروکسی که از خطهای سريع اينترنتی استفاده ميکند، بگيرد. يک سرور پروکسی ميتواند به دو شاخه تقسيم شود: · مستعار: يک سرور پروکسی مستعار، مشخصات کامپيوتر را با استفاده از سرور پروکسی برای درخواست اطلاعات، مسدود ميکند. · شفاف: يک سرور پروکسی شفاف، ازIP کامپيوتر استفاده ميکند و هيچ گونه پوشيدگی برای کامپيوتر مهيا نميسازد. :mail:

سرور پروکسی مستعار خودش ميتواند به دو شاخه تقسيم شود: ممتاز و پنهاني. يک سرور پروکسی ممتاز قابل شناسايی به يک کامپيوتر ديگر از راه دور نميباشد. يک سرور پروکسی پنهانی به کامپيوتر از راه دور، اطلاعات کافی ميدهد و اجازه ميدهدک به عنوان يک پروکسی شناخته شود ولی آدرس IP کامپيوتر را هنگام روانه کردن اطلاعات افشا نميسازد. :-)

 

Management : Armin

:bye:

نویسنده :

متخصص سخت افزار و نرم افزار رایانه !

بازدید از این نوشته : 16839

» دیدگاه شما

[contact-form-7 id="4" title="فرم تماس 1"]

Ad 468